19 maja 2024

19 maja 2024

ogłoszenia

19 maja 2024

19 maja 2024 1600 1200 Parafia Markuszów

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 maja 2024 r. – Zesłanie Ducha Świętego

 

  1. Dziękuję za ofiary na rzecz Kościoła, w tym za ofiarę dzieci pierwszokomunijnych 2 300 zł.
  2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszam do sprzątania kościoła państwa Ochalów, Ochalów, Kozaków, Trojnak, panią Buczkowską.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła – Msze o godz. 7.30, 9.00, 17.00, w kaplicy na Zastawiu o godz. 16.00 We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Przyszła niedziela jest uroczystością Najświętszej Trójcy.
  4. Na Mszy o godz. 12.00 w przyszłą niedzielę dzieci klas czwartych będą miały rocznicę swojej Pierwszej Komunii. Próba odbędzie się w piątek o godz. 17.00, po próbie spowiedź.
  5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała – 30 maja. W tym roku procesja będzie szła od kościoła ulicami: Ogrodowa, Targowa, Lubelska, Sobieskiego, Strażacka, Chopina do kościoła Świętego Ducha. Ołtarze są planowane w następujących miejscach: przy parkanie za dzwonnicą, przy targowisku, naprzeciw Gminy przy posesji państwa Firlejów, przy kościółku. Proszę bardzo o przygotowanie ołtarzy mieszkańców następujących miejscowości: I – Wólka Kątna, II – Bobowiska, III – Olempin, IV – Zabłocie.
  6. Zapowiedzi przedślubne II: Łukasz Woch, kawaler zam. Kłoda, par. tutejsza i Justyna Węgorowska , panna zam. Piotrowice, par. Miłosierdzia Bożego. Zapowiedzi przedślubne I: Mirosław Szymczyk kaw., zam. Łopatki, par. św. Wojciecha w Wąwolnicy i Weronika Samoń, panna zam. Markuszów par. tut.
  7. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Henryka Osieckiego z Gór, polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Aktualności

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Aktualności
Zamknij

Facebook