26 maja 2024

26 maja 2024

ogłoszenia

26 maja 2024

26 maja 2024 2560 1707 Parafia Markuszów

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 maja 2024 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

 1. Dziękuję za ofiary na rzecz Kościoła, w tym za ofiarę 100 i 200 zł.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszam do sprzątania kościoła państwa Wochów, Wochów, Nowakowskich, Firlejów, Samców.
 3. W tym tygodniu błogosławieństwa pól planowane są w następujących miejscowościach:

poniedziałek – Łany nad szosą i Kaleń

wtorek – Zabłocie i Łany

środa – Kłoda

 1. W tym tygodniu we czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w kościele św. Józefa godz. 7.30, godz. 9.00 po Mszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy (od kościoła św. Józefa do kościoła pw. Świętego Ducha), godz. 17.00, w kaplicy w Zastawiu o godz. 15.30.
 2. Oktawa Bożego Ciała – Msza godz. 18.00 (kościół pw. św. Józefa). Każdego dnia w oktawie będziemy modlić się za mieszkańców kolejnych miejscowości:
  piątek (kościół pw. św. Józefa) – Łany
  sobota (kościół pw. św. Józefa) – Góry i Kolonia Góry
  niedziela (kościół pw. św. Józefa) – Zabłocie
  poniedziałek (kościół pw. św. Józefa)- Kłoda, Zastawie, Łąkoć i Barłogi
  wtorek (kościół pw. św. Józefa) – Kolonia Bronice, Olszowiec i cały Kaleń
  środa (kościół pw. św. Józefa) – Olempin, Bobowiska i Wólka Kątna
  czwartek (kościół pw. Ducha Świętego) – Markuszów i Łany nad szosą
  zakończenie oktawy z Mszą Świętą i procesją ze stacjami przy czterech ołtarzach będzie przy kościółku. Na zakończenie zostaną pobłogosławione wianuszki z pierwocinami darów ziemi.
 3. W piątek święto Nawiedzenia NMP, w sobotę wspominamy św. Justyna Męczennika.
 4. W piątek, 31 maja nasz ksiądz Kanonik Marian Goral osiągnie zaszczytny wiek 60 lat kapłaństwa. Msza w tym dniu o 7.30 będzie sprawowane w Jego intencji, gdyż ten dzień Ksiądz Kanonik będzie przeżywa w gronie swoich kolegów. . Uroczyste obchody tego jubileuszu planujemy na 16 czerwca. O godzinie 12.00 Msza będzie sprawowana w intencji Księdza Kanonika. Po Mszy chcemy spotkać się na placu obok św. Józefa na pikniku parafialnym.
 5. Zapowiedzi przedślubne II: Mirosław Szymczyk kaw., zam. Łopatki, par. św. Wojciecha w Wąwolnicy i Weronika Samoń, panna zam. Markuszów par. tut.
 6. W niedzielę 2 czerwca świętujemy w domu kultury w Markuszowie Dzień Dziecka. Z tej okazji przygotowaliśmy dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy i parafii wiele atrakcji i niespodzianek. Będzie zjeżdżalnia, gry i zabawy, konkursy z nagrodami, słodkie niespodzianki.  Zapraszamy do domu kultury w niedzielę 2 czerwca w godz. 11.00-15.00.  Wstęp wolny.
 7. we wtorek o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Aktualności

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Aktualności
Zamknij

Facebook