2 czerwca 2024

2 czerwca 2024

ogłoszenia

2 czerwca 2024

2 czerwca 2024 2495 2560 Parafia Markuszów

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
2 czerwca 2024 r.
IX Niedziela Zwykła 

 

 1. Dziękuję za ofiary na rzecz Kościoła, w tym za ofiarę. Za tydzień ofiary z tacy są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.
 2. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu zapraszam do sprzątania kościoła panią Furdal, Żurawską, Żurawską, rodziny Mazurkiewiczów i Krzywkowskich.
 3. Dziękuję za udział we Mszy i procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowanie za przygotowanie procesji: mieszkańcom Wólki Kątnej, Bobowisk, Olempina i Zabłocia za piękne ołtarze; wszystkim niosącym chorągwie, feretrony, poduszki; dzieciom, a w szczególności dziewczynkom za ukwiecenie drogi, pani Marii Zgodzińskiej naszej katechetce, panom Jerzemu Kozieł i Grzegorzowi Serewie, ministrantom. Podziękowanie dla Starzy Pożarnej za zabezpieczenie procesji. Dziękuję także za dokumentację tego wydarzenia panu Sławomirowi Łowczakowi, pani Marii Zgodzińskiej i panu Grzegorzowi Kozakowi.
 4. Podziękowanie dla pana Bartłomieja Zadury, za to, że skończył do Bożego Ciała prace przy targu, co pozwoliło nam zrobić w tym miejscu ołtarz, a także za wyrwanie korzeni po leszczynach przy plebanii i prac przy jej oświetleniu.
 5. Oktawa Bożego Ciała – Msza godz. 18.00 (kościół pw. św. Józefa). Każdego dnia w oktawie będziemy modlić się za mieszkańców kolejnych miejscowości: niedziela (kościół pw. św. Józefa) – Zabłocie, poniedziałek (kościół pw. św. Józefa)- Kłoda, Zastawie, Łąkoć i Barłogi, wtorek (kościół pw. św. Józefa) – Kolonia Bronice, Olszowiec i cały Kaleń, środa (kościół pw. św. Józefa) – Olempin, Bobowiska i Wólka Kątna, czwartek (kościół pw. Ducha Świętego) – Markuszów i Łany nad szosą. zakończenie oktawy z Mszą Świętą i procesją ze stacjami przy czterech ołtarzach będzie przy kościółku. Na zakończenie zostaną pobłogosławione wianuszki. Jest to pierwszy czwartek miesiąca, wyjątkowo nie będzie adoracji wieczornej.
 6. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek męczenników Karola Lwangę i towarzyszy, we czwartek św. Bonifacego, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusa – pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od 17.30 – nie obowiązuje w tym dniu post, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.
 7. W ubiegłym roku w czerwcu odbył się Archidiecezjalny Dzień Rodzin. W tym roku dzieło to będzie kontynuowane, Zwrócono się do naszej parafii z prośbą o pomoc materialną dla tego spotkania. W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć to dzieło ofiarą do puszki. Wolontariusze przygotowujący ten dzień krótko przybliżą nam za tydzień ideę Dnia Rodzin.
 8. Zapowiedzi przedślubne I: Bartłomiej Mańka kaw., zam. Kłoda, par. tut. i Magdalena Aleksandra Michałek, panna zam. Płonki par. Św. Michała Archanioła w Kurowie.
 9. Dzisiaj, w godz. 11.00-15.00, świętujemy w domu kultury w Markuszowie Dzień Dziecka.
 10. W piątek po Mszy o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 11. W tym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Józefa Kozaka z Kłody pomódlmy się w Jego intencji.

Aktualności

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Aktualności
Zamknij

Facebook